Jaunu un lietotu konteineru tirdzniecība / Konteineru piegāde visā Latvijā

Lieliski jūras konteineri par izdevīgām cenām

Atrodiet piemērotu kravas konteineru savām vajadzībām, neatkarīgi no tā, vai tās ir personīgas vai profesionālas, par pieņemamu cenu. Lai apmierinātu jebkuras vajadzības, mums ir plašs gan jaunu, gan lietotu dažādu izmēru un konfigurāciju konteineru klāsts.

Kā radās jūras konteineri: stāsts par izgudrojumu, kas mainīja pasauli
History of Shipping Container

Datums

Tirdzniecība starp valstīm pastāv jau kopš seniem laikiem. Karavānas ar vērtīgām precēm ir šķērsojušas tuksnešus, un kuģi ir ceļojuši pa jūrām, lai nogādātu preces no vienas pasaules malas uz citu. Tomēr šādi pārvadājumi bija saistīti ar milzīgiem riskiem: sākot ar pirātu un laupītāju uzbrukumiem un beidzot ar neparedzamiem laikapstākļiem, kas varēja iznīcināt visu kravu. Tāpēc droša un uzticama transporta jautājums tirgotājiem vienmēr ir bijis viens no svarīgākajiem.
caravan

Pirmie mēģinājumi aizsargāt kravu

Cilvēki vienmēr ir centušies aizsargāt savas preces no bojājumiem. Trauslas lietas tika ietītas audumā, vērtīgas kravas tika iesaiņotas koka kastēs, bet īpaši svarīgām precēm tika izveidotas speciālas “kārbas”. Tomēr šīs metodes bija tālu no pilnības un nevarēja nodrošināt pienācīgu aizsardzību. Tomēr tieši šie agrie mēģinājumi kļuva par pirmajiem soļiem uz mūsdienu konteineriem.

Agrie eksperimenti ar konteineriem

1920. gados uzņēmums Seatrain Lines veica pirmos mēģinājumus izveidot kuģi, kas spētu pārvadāt dzelzceļa vagonus. Tomēr šī tehnoloģija pastāvēja neilgu laiku, neizturējot konkurenci ar lielajām dzelzceļa kompānijām.

Apmēram tajā pašā laikā Lielbritānijā tika izstrādāts un standartizēts pirmais konteiners dzelzceļa pārvadājumiem. Diemžēl tas nesaņēma plašu izplatību.

1940. gados Vācijā parādījās projekts par tērauda konteineru ar nosaukumu “behälter”. Tā kravnesība bija 25 tonnas, kas ir tuvu mūsdienu standartiem. Tomēr arī šī ideja nekļuva masveidīga.

Malcolma Maklina revolūcija

Malcolm McLean

Īstais pārrāvums konteineru pārvadājumos notika, pateicoties amerikānim Malcolmam Maklinam (Malcolm McLean). Viņa stāsts ir piemērs tam, kā vienkārša ideja var mainīt veselu nozari.

1940. gados Maklins bija šoferis un nelielas transporta uzņēmuma īpašnieks. Vienu reizi, vērojot, kā strādnieki manuāli izkrauj kokvilnas maisus, viņš aizdomājās: ko darīt, ja preces nevis kraut pa vienai, bet veselās partijās, vai varbūt pat kopā ar kravas automašīnu? Šī doma kļuva par sākumpunktu konteineru pārvadājumu izveidei.

Līdz 1950. gadiem Maklina uzņēmumam jau piederēja vairāk nekā 1700 kravas automašīnas. Efektīvas kravu pārvadāšanas problēma viņam kļuva īpaši aktuāla. Tad viņš nolēma īstenot savu seno ideju, koncentrējoties uz ostu loģistikas pilnveidošanu.

Pirmie konteineri un konteinerkuģi

Sadarbībā ar inženieri Kītu Tantlingeru Maklins izstrādāja 35 pēdu garus konteinerus, kas tika savienoti viens ar otru ar speciāliem aizbīdnēm. Šie konteineri bija izturīgi, uzticami un varēja izturēt bargus laika apstākļus.

Bet Maklins gāja tālāk: viņš ne tikai izgudroja konteineru, bet arī izveidoja veselu pārvadājumu sistēmu. Viņš izstrādāja speciālus konteinerkuģus un automašīnu platformas konteineru transportēšanai. Šis visaptverošais risinājums kļuva par atslēgu uz panākumiem.

Truck MclLan

Pirmais konteineru pārvadājums

1956. gadā Ņuarkas ostā (Ņūdžersijas štatā) notika pirmais konteineru pārvadājums vēsturē. Uz kuģa Ideal X tika iekrauti 58 konteineri, kas devās uz Hjūstonu, Teksasā. Šis notikums kļuva par jaunas ēras sākumu kravu pārvadājumos.

Tomēr pirmie soļi nebija bez grūtībām. Ostās nebija speciālu celtņu konteineru izkraušanai, tāpēc uz nākamo kuģi Maklins uzstādīja divus šādus celtņus. Šis risinājums kļuva par vēl vienu soli konteineru pārvadājumu standartizācijā.

Standartizācija un globāla izplatība

Viena no galvenajām problēmām bija vienotu standartu trūkums konteineriem. Amerikāņu izmēri neiederas Eiropas ceļos, radot grūtības. Galu galā starptautiskās organizācijas apstiprināja 8 pēdu konteinera standartu, kas tiek izmantots līdz pat mūsdienām.

1960.–1970. gados konteineru pārvadājumi sāka aktīvi attīstīties. Parādījās pastāvīgie maršruti starp Ameriku un Āziju, un pati nozare sāka strauji augt. 1969. gadā Maklina uzņēmums Sea-Land kļuva par daļu no dāņu Maersk Line, viena no pasaules loģistikas līderiem.

Esat ieinteresēti iegādāties konteineru?

Ja jums ir interese iegādāties jūras konteineru, mēs būsim priecīgi jums palīdzēt. Mūsu eksperti ir gatavi atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem un sniegt nepieciešamo informāciju. Sazinieties ar mums šodien un uzziniet vairāk!

Malcolma Maklina mantojums

Malcolms Maklins ne tikai izgudroja konteineru, bet arī izveidoja veselu nozari, kas mainīja pasaules tirdzniecību. Viņa ieguldījums loģistikas attīstībā ir nepar novērtējams. Pat pēc viņa nāves 2001. gadā atmiņa par viņu turpina dzīvot, un viņa izgudrojums turpina kalpot cilvēkiem visā pasaulē.

Mūsdienu konteineri

Mūsdienās konteineri tiek izmantoti dažādu kravu pārvadāšanai — no parastām precēm līdz bīstamiem un trausliem materiāliem. Pastāv daudzi konteineru veidi, no kuriem katrs ir paredzēts konkrētiem uzdevumiem. Pateicoties standartizācijai un universālumam, tie joprojām ir neaizstājams instruments pasaules loģistikā.

The World's Largest Shipping Container Ships

Secinājums

Jūras konteineru vēsture ir stāsts par to, kā viena ideja var mainīt pasauli. No pirmajiem koka kastēm līdz mūsdienu tērauda gigantiem — konteineri ir nogājuši garu ceļu, kļūstot par globālās tirdzniecības simbolu. Mūsdienās tie turpina spēlēt galveno lomu loģistikā, nodrošinot ātru un drošu kravu piegādi visā pasaulē.

Vairāk
rakstu